هشت

سه شنبه 1 فروردين 1396
Array
afruz
18: تعداد بازدید

 

حالا معیاربندی عطرها از همین میزان غلظت شروع می شود:  فرق بین عطر، ادو پرفوم، ادو تویلت و ادوکلن در چیست ؟

عطرهایی که در قفسه های فروشگاه ها مشاهده میکنیم، در دسته بندی های بسیار مهمی به نام "غلظت عطر" قرار دارند . افتر شیو، ادوتویلت، ادوپرفیوم ، ادوکلن و غیره و غیره . با این حال احتمال دارد عطری دارای دو نسخه باشد؛ مثلا دارای نسخه های ادوتویلت و ادوپرفیوم ، ولی روایح متفاوتی را برایتان به ارمغان بیاورد که این تفاوت ها همگی مربوط به غلظت روغن عطریست که در عطرها استفاده میشود . اگر با این نوع اصطلاحات که بسیار در خرید عطر و ادکلن رایج است، آشنا نیستید، لطفا این مقاله از رویال عطر را مطالعه نمایید تا با دانش بیشتری نسبت به تست و خرید عطر اقدام کنید .

 پارفوم یا پرفیوم (Perfume or Parfum  ) : پارفوم  یا پرفیوم ها دارای غلظت عطری 20 الی 30 درصدی هستند . این موضوع نشان دهنده ماندگاری بالای این نوع عطرهاست . معمولا پرفیوم ها را با اصلاحات دیگری نیز نام گذاری میکنند ؛ همانند ( extract or extrait). با توجه به بالا بودن غلظت روغنی این عطر ها، به طبع گران تر از سایر عطر های تولیدی خواهد بود . همچنین عطرهای پرفیوم را معمولا در آمبولاژ های 30 میلی یا کمتر، از برند های تولید عطر و ادکلن مشاهده میکنیم . که نسبت تولید این عطر ها در برند های نیش، بیشتر است . به هر حال ماندگاری این نوع عطر ها بر روی پوست بسیار بالاست و توصیه میشود در فضای باز و شب ها استفاده شوند . اگر در فصل تابستان از این نوع عطرها استفاده میکنید، خیلی مواظب تعداد اسپری کردن باشید . همچنین اگر هوا گرم باشد، بدن انسان به صورت طبیعی گرم تر خواهد شد . در نتیجه عطری که روی پوست اسپری کرده اید، سریع تر بخار می شود . برای شناسایی این نوع عطر ها، روی جعبه یا شیشه عطر، عبارت های Perfume ، Perfum ، extract ، extrait را بررسی نمایید .

ادو پرفیوم (Eau de Parfum) : معمولا 15 الی 20 درصد غلظفت عطر دارند . و برای هوای معتدل مناسب است اما بیشتر در عطرهای زمستانی و پائیزی استفاده می شوند . از بین عطرهایی که در بازار مشاهده و تست میکنید، اغلب بالاترین غلظفت عطری رایج، ادوپرفیوم ها هستند که عطرهای زنانه رایج ترین نسخه های EDP را دارند . این نوع عطر ها دارای ماندگاری بسیار خوبی هستند و پخش بوی رضایت بخشی را به همراه خواهند داشت . با توجه به این فاکتور ها، معمولا تولید کنندگان عطر، حجم عطرهایی که دارای غلظت ادوپرفیوم هستند را بیشتر از 100 میل به بازار عرضه نمیکنند .

 

ادو تویلت (Eau de Toilette) : محبوب ترین غلظتی که فروش بسیار زیادی هم در دنیا دارد، نسخه های ادوتویلت محسوب می شود . بسیاری از برند های دیزاینر مثل هرمس(Hermes)، گرلن (Guerlain)، دیور (Dior)، شانل (Chanel) لالیک (Lalique) و . . .  عطرهای پر طرفدارشان را در هر دو نسخه EDT و EDP تولید میکنند . عطرهایی که در این دسته بندی قرار دارند، بسیار مناسب تابستان هستند و در روزهای گرم بیشترین تاثیر گذاری را خواهند داشت .

ادوتویلت ها 5 الی 15 درصد روغن عطر را در یک بطری همراه دارند و با توجه به سبک بودن رایحه و بیشتر بودن الکل آن، پخش بیشتری را نسبت به پرفیوم و ادو پرفیوم دارد . معمولا شاهد تولید عطرهای ادتویلت در حجم های بالای 100 میل هستیم که 200 میل رایج ترین آن می باشد . علت این امر، غلظت کم روغن عطر، ماندگاری کمتر نسبت به غلظت های دیگر و استفاده زیاد در طول روز می باشد .

 ادوکلون ها (Eau de Cologne) : ادوکلن ها دارای غلظت 2 تا 4 درصد هستند و سبک ترین غلظت عطر تجاری محسوب می شود و به طبع دارای ماندگاری بسیار کمی خواهند بود ولی در همان چند ساعت ماندگاری، پخش خوبی را میتواند داشته باشد . معمولا به خاطر فرار بودن این عطر ها، حجم های تولیدی 200 میل و شاید هم بیشتر است تا در استفاده مکرر زود تمام نشود . ادوکلن ها بیش از 90 درصد عطر های تابستانی پوشش میدهند. در عطر های مردانه بیشتر از عطر های زنانه از غلظت ادوکلون استفاده می شود .

افتر شیو (Aftershave) : کمترین غلظت عطری که معمولا 1 الی 3 درصد را پوشش میدهد، اوفرِش ها (Eau Fraiche) نام دارند که ماندگاری بسیار بسیار کمتری نسبت به سایر غلظت ها دارند و در بهترین حالت 2 ساعت دوام خواهند داشت . بیشترین استفاده از این عطرها، بعد از اصلاح و بعد از حمام کردن است .

همچنین در گیفت ست هایی (Gift set) که دارای نسخه اصلی عطر به همراه افتر شیو می باشد، با توجه به این که هر دو دارای یک رایحه هستند، میشود برای افزایش پخش و ماندگاری عطر از افتر شیو ها استفاده نمود . اینکه ابتدا افتر شو را به پوست گرن، پشت گوش، مچ دستان مالید و ان قسمت های را مرطوب نمود؛ سپس به آن قسمت ها عطر را اسپری کرد تا ماندگاری و پخش عطرمان بهتر شود . 

 برای ماندگاری و پخش بوی عطر و ادکلن بر روی پوست، مقاله ای کامل را در سایت قرار خواهیم داد . مباحثی همچون نوع پوست (چرب، خشک یا معمولی) و . . . بررسی می شوند . . . 

 


ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به afruz است. | طراح قالب: آوازک